Гранха де Тореермоса

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гранха де Тореермоса
Гранха де Тореермоса
Гранха де Тореермоса
Знаме на Гранха де Тореермоса
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаГранха де Тореермоса
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Гранха де Тореермосаопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.