Бјенвенида

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бјенвенида
Црква Богородица на ангелите
Црква Богородица на ангелите
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
Површина
 • Вкупна92,2 км2 (356 ми2)
Население (2007)
 • Вкупно2,343
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Бјенвенидаопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.