Кинтана де ла Серена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Градското собрание на Кинтана де ла Серена
Градското собрание на Кинтана де ла Серена

Кинтана де ла Серена — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.