Монтерубио де ла Серена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Грб на Монтерубио де ла Серена

Монтерубио де ла Серена — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.