Калсадиља де лос Барос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Калсадиља де лос Барос
Поглед на Калсадиља де лос Барос
Поглед на Калсадиља де лос Барос
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаКалсадиља де лос Барос
Површина
 • Вкупна52 км2 (20 ми2)
Надм. вис.&10000000000000558000000558 м
Население (2005)
 • Вкупно1.174
 • Густина22,6/км2 (590/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Калсадиља де лос Баросопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.