Пуебла дел Приор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Парохиска црква Сан Естебан во Пуебла дел Приор, Бадахос

Пуебла дел Приор — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.