Аиљонес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Аиљонес
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаЈужна Кампања
Површина
 • Вкупна21,5 км2 (83 ми2)
Население (2007)
 • Вкупно1,064
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Аиљонесопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.