Валенсија дел Момубеј

Од Википедија — слободната енциклопедија
Внатрешност на црквата во Валенсија дел Момубеј

Валенсија дел Момубеј — општина во покраината Бадахос, Екстремадура, Шпанија. Има население од 839 жители на површина од 75 км2.