Ла Сарса (Бадахос)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Градско собрание на Ла Сарса

Ла Сарсаопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.