Лудорф

Координати: 53°22′59″N 12°40′0″E / 53.38306° СГШ; 12.66667° ИГД / 53.38306; 12.66667
Од Википедија — слободната енциклопедија
Лудорф
Црква во Лудорф
Црква во Лудорф
Црква во Лудорф
Лудорф во рамките на Германија
Лудорф
Управа
Земја Германија
Покраина Мекленбург-Западна Померанија
Округ Мекленбуршка Езерска Област
Месна заед. Ребел-Мириц
Градоначалник Андреас Бау
Основни податоци
Површина 48,38 км2
Надм. височина 64 м
Население 513  (31 декември 2006)
 - Густина 11 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. MÜR
Пошт. бр. 17207
Повик. бр. 039931
Портал www.amt-roebel-
mueritz.de
Местоположба на Лудорф во рамките на округот Мекленбуршка Езерска Област
Карта
Карта
Координати 53°22′59″N 12°40′0″E / 53.38306° СГШ; 12.66667° ИГД / 53.38306; 12.66667

Лудорф (германски: Ludorf) — општина во округот Мекленбуршка Езерска Област, во Мекленбург-Западна Померанија, Германија.

Наводи[уреди | уреди извор]