Грабов-Белов

Координати: 53°16′12″N 12°27′11″E / 53.27000° СГШ; 12.45306° ИГД / 53.27000; 12.45306
Од Википедија — слободната енциклопедија
Грабов-Белов
Црква во Грабов
Црква во Грабов
Црква во Грабов
Грабов-Белов во рамките на Германија
Грабов-Белов
Управа
Земја Германија
Покраина Мекленбург-Западна Померанија
Округ Мекленбуршка Езерска Област
Месна заед. Ребел-Мириц
Градоначалник Андреа Јозе
Основни податоци
Површина 13,56 км2
Надм. височина 77 м
Население 131  (31 декември 2006)
 - Густина 10 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. MÜR
Пошт. бр. 17209
Повик. бр. 039925
Портал www.amt-roebel-
mueritz.de
Местоположба на Грабов-Белов во рамките на округот Мекленбуршка Езерска Област
Карта
Карта
Координати 53°16′12″N 12°27′11″E / 53.27000° СГШ; 12.45306° ИГД / 53.27000; 12.45306

Грабов-Белов (германски: Grabow-Below) — општина во округот Мекленбуршка Езерска Област, во Мекленбург-Западна Померанија, Германија.

Наводи[уреди | уреди извор]