Прејди на содржината

Ребел-Мириц

Координати: 53°21′00″N 12°33′00″E / 53.350° СГШ; 12.550° ИГД / 53.350; 12.550
Од Википедија — слободната енциклопедија

Ребел-Мириц (германски: Röbel-Müritz) — општинска заедница во округот Мекленбуршка Езерска Област, во Мекленбург-Западна Померанија, Германија. Седиштето на општинската заедница е во Ребел.

Општинската заедница Ребел-Мириц се состои од следниве општини:

 1. Алтенхоф
 2. Болевик
 3. Буххолц
 4. Битов
 5. Финкен
 6. Готун
 7. Грабов-Белов
 8. Грос Келе
 1. Киве
 2. Лерц
 3. Лајцен
 4. Лудорф
 5. Масов
 6. Мелц
 7. Приборн
 8. Рехлин
 1. Ребел (Мириц)
 2. Шварц
 3. Зитов
 4. Штир
 5. Фиперов
 6. Вреденхаген
 7. Цепков

53°21′00″N 12°33′00″E / 53.350° СГШ; 12.550° ИГД / 53.350; 12.550