Цибла (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Цибла
Ciblas novads
Општина
CiblasMapa.png
Земја  Латвија
Создадена 2000
Седиште Цибла
Управа
 • Градоначалник Јурис Домбровскис
Површина
 • Вкупна 509.4[1] км2
Население (2009)
 • Вкупно 3,410[2]
Мреж. место www.cibla.lv

Цибла (латвиски: Ciblas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2003 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]