Алоја (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Алоја
Alojas novads
Општина
Alojas novads karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2009
Седиште Алоја
Управа
 • Градоначалник Даце Вилне
Површина
 • Вкупна 630.7[1] km2 (Formatting error: invalid input when rounding sq mi)
Население (2009)
 • Вкупно 6,152[2]
Мреж. место www.aloja.lv

Алоја (латвиски: Alojas novads) е општина во Летонија. Оштината е создадебна во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]