Иецава (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Иецава
Iecavas novads
Општина
Iecavas novads karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2003
Седиште Иецава
Управа
 • Градоначалник Јанис Пелсис
Површина
 • Вкупна 311.6[1] км2
Население (2009)
 • Вкупно 9,845[2]
Мреж. место www.iecava.lv

Иецава (латвиски: Iecavas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2003 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]