Карсава (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Карсава
Kārsavas novads
Општина
Kārsavas novada karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2009
Седиште Карсава
Управа
 • Градоначалник Инара Силицка
Површина
 • Вкупна 628.4[1] км2
Население (2009)
 • Вкупно 7,128[2]

Карсава (латвиски: Kārsavas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]