Кокнесе (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Кокнесе
Kokneses novads
Општина
Kokneses novada karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2009
Седиште Кокнесе
Управа
 • Градоначалник Виестурс Цирулис
Површина
 • Вкупна 360.8[1] km2 (Formatting error: invalid input when rounding sq mi)
Население (2009)
 • Вкупно 6,091[2]
Мреж. место www.koknese.lv

Кокнесе (латвиски: Kokneses novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]