Беверина (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Беверина
Beverīnas novads
Општина
BeverinasMapa.png
Земја  Латвија
Создадена 2009
Седиште Каугури
Управа
 • Градоначалник Марис Звирбулис
Површина
 • Вкупна 301.8[1] km2 (Formatting error: invalid input when rounding sq mi)
Население (2009)
 • Вкупно 3,567[2]

Беверина (латвиски: Beverīnas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]