Дундага (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Дундага
Dundagas novads
Општина
Dundagas novads karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2009
Седиште Дундага
Површина
 • Вкупна 675.6[1] km2 (Formatting error: invalid input when rounding sq mi)
Население (2009)
 • Вкупно 4,878[2]
Мреж. место www.dundaga.lv

Дундага (латвиски: Dundagas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]