Виљака (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Виљака
Viļakas novads
Општина
Viļakas novada karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2009
Седиште Viļaka
Управа
 • Градоначалник Сергејс Максимовс
Површина
 • Вкупна 639.7[1] км2
Население (2009)
 • Вкупно 6,545[2]
Мреж. место www.vilaka.lv

Виљака (латвиски: Viļakas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]