Сеја (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Сеја
Sējas novads
Општина
Sējas novada karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2006
Седиште Лоја
Управа
 • Градоначалник Гунтис Лиепињш
Површина
 • Вкупна 227.9[1] km2 (Formatting error: invalid input when rounding sq mi)
Население (2009)
 • Вкупно 2,464[2]
Мреж. место www.sejasnovads.lv

Сеја (латвиски: Sējas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2006.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]