Прејди на содржината

Мазсалаца (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Општина Мазсалаца
Mazsalacas novads
Општина
Земја Латвија
Создадена2009
СедиштеМазсалаца
Управа
 • ГрадоначалникГунарс Зунда
Површина
 • Вкупна417,9[1] км2 (Formatting error: invalid input when rounding ми2)
Население (2009)
 • Вкупно4,042[2]
Мреж. местоwww.mazsalaca.lv

Општина Мазсалаца (латвиски: Mazsalacas novads) — поранешна општина во Латвија. Општината е создадена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]