Апе (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Апе
Apes novads
Општина
Apes novads karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2009
Седиште Апе
Управа
 • Градоначалник Астрида Харју
Површина
 • Вкупна 545.1[1] км2
Население (2009)
 • Вкупно 4,379[2]

Апе (латвиски: Apes novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]