Балтинава (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Балтинава
Baltinavas novads
Општина
Baltinavas novads karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2009
Седиште Балтинава
Управа
 • Градоначалник Лидија Силиња
Површина
 • Вкупна 185.0[1] км2
Население (2009)
 • Вкупно 1,387[2]

Балтинавца (латвиски: Baltinavas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]