Варкава (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Општина Варкава
Vārkavas novads
Општина
Vārkavas novada karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2002
Админ. центар Вецваркава
Управа
 • Градоначалник Антра Вилцане
Површина
 • Вкупна 288.9[1] км2
Население (2009)
 • Вкупно 2,412[2]

Варкава (латвиски: Vārkavas novads) е општина во Летонија. Општината е формирана во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]