Коцени (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Коцени
Kocēnu novads
Општина
Valmieras novada karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2009
Седиште Коцени
Управа
 • Градоначалник Витаутс Стања
Површина
 • Вкупна 498.1[1] км2
Население (2009)
 • Вкупно 7,031[2]

Коцени (латвиски: Kocēnu novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]