Ругаји (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Ругаји
Rugāju novads
Општина
Rugāju novada karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2009
Седиште Ругаји
Управа
 • Градоначалник Рита Кремере
Површина
 • Вкупна 512[1] км2
Население (2009)
 • Вкупно 2,679[2]
Мреж. место www.rugaji.lv

Ругаји (латвиски: Rugāju novads) е општина во Летонија. Општината е составена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]