Зилупе (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Зилупе
Zilupes novads
Општина
Zilupes novada karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2002
Седиште Зилупе
Управа
 • Градоначалник Ољегс Агафоновс
Површина
 • Вкупна 308.9[1] km2 (Formatting error: invalid input when rounding sq mi)
Население (2009)
 • Вкупно 3,799[2]
Мреж. место www.zilupe.lv

Зилупе (латвиски: Zilupes novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]