Ница (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Ница
Nīcas novads
Општина
Nīcas novada karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2009
Седиште Ница, Летонија
Управа
 • Градоначалник Агрис Петерманис
Површина
 • Вкупна 350.8[1] km2 (Formatting error: invalid input when rounding sq mi)
Население (2009)
 • Вкупно 3,886[2]
Мреж. место www.nica.lv

Ница (латвиски: Nīcas novads) е општина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]