Прејди на содржината

Нерета (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Општина Нерета
Neretas novads
Општина
Земја Латвија
Создадена2009
СедиштеНерета
Управа
 • ГрадоначалникАнтонс Блумс
Површина
 • Вкупна645,5[1] км2 (Formatting error: invalid input when rounding ми2)
Население (2009)
 • Вкупно4,425[2]

Нерета (латвиски: Neretas novads) — поранешна општина во Латвија. Општината е создадена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]