Виљани (општина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Општина Виљани
Viļānu novads
Општина
Viļānu novada karte.png
Земја  Латвија
Создадена 2009
Седиште Виљани
Управа
 • Градоначалник Арнолдс Пудулис
Површина
 • Вкупна 284.9[1] km2 (Formatting error: invalid input when rounding sq mi)
Население (2009)
 • Вкупно 7,243[2]
Мреж. место www.vilani.id.lv/vilanu-novads

Виљани (латвиски: Viļānu novads) е оштина во Летонија. Општината е создадена во 2009 година.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]