Колмор

Од Википедија — слободната енциклопедија
Колмор
Колмор во рамките на Германија
Колмор
Управа
Земја Германија
Покраина Шлезвиг-Холштајн
Округ Штајнбург
Месна заед. Брајтенбург
Градоначалник Вилфрид Гацке
Основни податоци
Површина 3,34 км2
Надм. височина 5 м
Население 33 (31 декември 2020)[1]
 - Густина 10 жит/км2
Други информации
Часовен појас CET/CEST (UTC+1/+2)
Рег. табл. IZ
Пошт. бр. 25524
Повик. бр. 04821
Портал www.amt-breitenburg.de
Местоположба на Колмор во рамките на округот Штајнбург
Карта
Карта
Координати 53°55′14″N 9°35′45″E / 53.92056° СГШ; 9.59583° ИГД / 53.92056; 9.59583Координати: 53°55′14″N 9°35′45″E / 53.92056° СГШ; 9.59583° ИГД / 53.92056; 9.59583

Колмор (германски: Kollmoor) — општина во округот Штајнбург, во Шлезвиг-Холштајн, Германија.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Население во разните административни единици на Шлезвиг-Холштајн во 2020 г.“. Статистичка служба за Хамбург и Шлезвиг-Холштајн. јуни 2021. (германски)