Рена (Бадахос)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Рена (Бадахоз))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Рена е општина во покраината Бадахос на автономната заедница Екстремадура, Шпанија.