Реина (Бадахос)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Реина (Бадахоз))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Реина е општина во покраината Бадахос на автономната заедница Екстремадура, Шпанија.