Мали Цирник (Брежице)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Мали Цирник
Mali Cirnik
Мали Цирник is located in Slovenia
Мали Цирник
Мали Цирник
Местоположба во Словенија.
Координати: 45°51′25.3″N 15°35′14.4″E / 45.857028° СГШ; 15.587333° ИГД / 45.857028; 15.587333
Држава Словенија
Традиционален регионДолењска
Статистички регионПосавски
ОпштинаБрежице
Површина
 • Вкупна1,26 км2 (0,49 ми2)
Надм. вис.&10000000000000454100000454,1 м
Население (2020)
 • Вкупно0
 • Густина0,0/км2 (0,0/ми2)
Часовен појасUTC+1
Пошт. бр.8262

Мали Цирник (словенечки: Mali Cirnik) — населба во Општина Брежице во источна Словенија. Областа е дел од историскиот регион Долењска. Населбата сега е вклучена во Посавскиот статистички регион.