Википедија на португалски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Португалска Википедија
Адреса http://pt.wikipedia.org/
Комерцијално? не
Тип Енциклопедиски интернет проект
Регистрација опционално
Расположиви јазици португалски
Сопственик Викимедија Фондација

Португалската Википедија е издание на Википедија на португалски јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]