Википедија на португалски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Португалска Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно напортугалски
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://pt.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Португалската Википедија е издание на Википедија на португалски јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]