Википедија на наватлски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на наватлски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нанаватлски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://nah.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на наватлски јазик е издание на Википедија на наватлски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]