Википедија на наватлски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на наватлски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нанаватлски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://nah.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на наватлски јазик е издание на Википедија на наватлски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]