Википедија на западнофризиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на западнофризиски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно назападнофризиски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://fy.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на западнофризиски јазик е издание на Википедија на западнофризиски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]