Википедија на западнофризиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на западнофризиски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно назападнофризиски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://fy.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на западнофризиски јазик е издание на Википедија на западнофризиски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]