Википедија на сицилијански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на сицилијански јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно насицилијански јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://scn.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на сицилијански јазик е издание на Википедија на сицилијански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]