Википедија на сицилијански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на сицилијански јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно насицилијански јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://scn.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на сицилијански јазик е издание на Википедија на сицилијански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]