Википедија на сатерландскофризиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на сатерландскофризиски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно насатерландскофризиски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://stq.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на сатерландскофризиски јазик е издание на Википедија на сатерландскофризиски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]