Википедија на сатерландскофризиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на сатерландскофризиски јазик
Адреса Енциклопедиски интернет проект
Достапно на сатерландскофризиски јазик
Седиште Мајами
Сопственик Викимедија Фондација
Мрежно место http://stq.wikipedia.org/
Комерцијално не
Регистрација опционално

Википедија на сатерландскофризиски јазик е издание на Википедија на сатерландскофризиски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]