Википедија на јапонски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонска Википедија
Wikipedia-logo-v2-ja.svg
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно најапонски
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://ja.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Јапонската Википедија е издание на Википедија на јапонски јазик, дел од фондацијата Викимедија.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]