Википедија на босански јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на босански јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно набосански јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://bs.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на босански јазик е издание на Википедија на босански јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]