Википедија на едноставен англиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на едноставен англиски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно наедноставен англиски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://simple.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на едноставен англиски јазик е издание на Википедија на едноставен англиски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]