Википедија на варајски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на варајски јазик
Waray-Waray-Wikipedia logo.png
Адреса Енциклопедиски интернет проект
Достапно на варај
Сопственик Викимедија Фондација
Мрежно место http://war.wikipedia.org
Комерцијално не
Регистрација опционално

Википедија на варајски јазик е верзија на Википедија, која што е достапна на варајски јазик, и е слободна енциклопедија, која во август 2010 година имала преку 100,000 статии[1] и го завземала 35-то место на листата на Википедии според бројот на статии.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]