Википедија на хавајски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на хавајски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нахавајски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://haw.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на хавајски јазик е издание на Википедија на хавајски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]