Википедија на бенгалски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на бенгалски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно набенгалски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://bn.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на бенгалски јазик е издание на Википедија на бенгалски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]