Википедија на свахилиски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на свахилиски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно насвахилиски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://sw.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на свахилиски јазик е издание на Википедија на свахилиски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]