Википедија на шкотски (германски) јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на шкотски (германски) јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно нашкотски (германски) јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://sco.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на шкотски (германски) јазик е издание на Википедија на шкотски (германски) јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]