Википедија на шкотски (германски) јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на шкотски (германски) јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно нашкотски (германски) јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://sco.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на шкотски (германски) јазик е издание на Википедија на шкотски (германски) јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]