Википедија на ломбардски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Википедија на ломбардски јазик
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно наломбардски јазик
СедиштеМајами
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://lmo.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Википедија на ломбардски јазик е издание на Википедија на ломбардски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]