Википедија на ломбардски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија на ломбардски јазик
Вид место
семрежна енциклопедија
Достапно наломбардски јазик
СедиштеМајами
СопственикФондација Викимедија
Адресаhttp://lmo.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Зачленувањенезадолжително

Википедија на ломбардски јазик е издание на Википедија на ломбардски јазик.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]