Википедија на арапски јазик

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Арапска Википедија
АдресаЕнциклопедиски интернет проект
Достапно наарапски
СедиштеМајами, Флорида
СопственикВикимедија Фондација
Мрежно местоhttp://ar.wikipedia.org/
Комерцијалноне
Регистрацијаопционално

Арапска Википедија е издание на Википедија на арапски јазик, дел од Викимедија Фондација.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]